Jak powstała „ideologia gender” i „ideologia LGBT”? danuta sowińska

Jak powstała “ideologia gender” i “ideologia LGBT”?

Gender – słowo roku 2013

Pierwsze informacje na temat “ideologii gender” wybrzmiały szeroko w polskim mediach dzięki niezawodnym sługom Kościoła. Nie kto inny jak biskup Tadeusz Pieronek (zmarł 27 grudnia 2018 roku) – biorąc udział w debacie 21 lipca 2013 roku w ramach świnoujskiej Karuzeli Cooltur powiedział: 

„Chciałbym jeszcze dodać, że ideologia gender to zagrożenie gorsze od nazizmu i komunizmu razem wziętych”.

Uczestnicy interpretowali to wypowiedziane zdanie jako wyuczoną formułkę. Okazało się bowiem, że biskup dokładnie nie rozumiał co powiedział i nie bardzo potrafił o niej rozmawiać. Ofiar “ideologii gender” również nie potrafił podać. Jednak ową formułkę powtórzył i jeszcze “elokwentnie” dodał, że gender stoi w sprzeczności z naturą. Nie po raz pierwszy zasłynął ze swojej nienawiści, bowiem to on jest autorem słów: „To jest feministyczny beton, który się nie zmieni nawet pod wpływem kwasu solnego” albo „Akty homoseksualne są amoralne i przeciwko naturze, dlatego wykluczają z Królestwa Niebieskiego” albo „Orientacja to może być na Wschód albo na Zachód. Tymczasem normalnym się jest albo nie”.

Miesiąc wcześniej, bo 10.06.2013 ks. Dariusz Oko w wywiadzie dla “Niedzieli” na pytanie: Anny Cichobłazińskiej: “W mediach coraz częściej pojawiają się terminy: gender, ideologia gender, totalitaryzm gender, filozofia gender. Co one oznaczają?” odpowiada: “Należy mówić nie tyle o „filozofii”, ile o „ideologii” gender. Filozofia jest radykalnym poszukiwaniem prawdy i dobra, natomiast ideologia jest narzędziem bezwzględnej walki o swoje interesy, także kosztem prawdy i dobra. Ma ona doprowadzić do zwycięstwa poglądów i zaspokojenia egoistycznych pragnień jakiejś grupy społecznej kosztem największej nawet krzywdy innych grup. W tym sensie gender jest klasycznym przykładem ideologii, jest narzędziem w bezpardonowej walce o korzyści dla ateistycznego gender i homolobby”. Ks. Oko 8.10.2013 roku w programie Moniki Olejnik “Kropce nad I”: “Wygląda na to, że programy gender w szkołach piszą pedofile”.

Zaś Poseł PiS z Lublina Tomasz Pitucharadny zasłynął oto taką wypowiedzią: “Wprowadzanie edukacji seksualnej od najwcześniejszych etapów nauczania prowadzi do seksualizacji dzieci. Nie jest to co prawda gender w sensie ścisłym, niemniej samo zjawisko jest szkodliwe. Dlaczego? Ponieważ rozbudzone potrzeby seksualne trzeba będzie zaspokajać i zaraz okaże się, że pedofilia jest czymś dobrym.”

Od 2013 roku zaczęły się w mediach pojawiać hasła takie jak: “Stop ideologii Gender”, “Chroń dziecko przed gender”, “Stop seksualizacji dzieci”. Tutaj na scenę medialną wkracza bojownik skrajnej prawicy Ordo Iuris (zarejestrowana w KRS 14.08.2013). Okazuje się, że miesiąc przed wystąpieniem biskupa Tadeusza Pieronka, a 2 dni przed ukazaniem się artykułu w “Niedziela”, 08.06.2013 pojawił się artykuł na stronie Ordo Iuris: ” Rząd Francji przygotowuje się do wprowadzenia od roku szkolnego 2013-2014 nowego, obowiązkowego wychowania seksualnego opartego na ideologii gender”. Zatem nie trudno powiązać fakty, że biskup Pierunek, ks. Oko, poseł PiS i Ordo Iuris mówili od samego początku jednym głosem.

Socjolożka Anna Dryjańska twierdzi, że to kolejna kreacja, aby zdefiniować wroga: “Hierarchowie Kościoła katolickiego potrzebują wroga i sami sobie tego wroga wykreowali. Księża i biskupi powtarzają te same słowa, to jest zorganizowana kampania.”

PiS, Kościół i Ordo Iuris to obrońcy pedofilii

W mojej ocenie od 7 lat narracja Kościoła, Prawa i Sprawiedliwości i Ordo Iuris czyli od czerwca 2013 roku (zarejestrowania Fundacji Ordo Iuris) zaczęła być bardzo agresywna, uderzająca w wyimaginowanego wroga. Jednym z powodów takiej narracji jest przykrycie pedofilii.

Link do mapy redaguje na bieżąco Agata Diduszko-Zyglewska, która wraz z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus przekazała raport na temat pedofilii w polskim Kościele Papieżowi Franciszkowi. Radna Warszawy i posłanka od lat zajmują się walką z kościelną pedofilią.

Przez całe dekady Kościół katolicki tuszował afery pedofilskie księży od Waszyngtonu, przez Dublin, Polskę, Paryż, Madryt, Berlin aż po antypody. “Pedofilska bomba” w końcu eksplodowała. W ocenie amerykańskiej organizacji pozarządowej “Odpowiedzialność Biskupów” (Bishop Accountability), w latach 1950-2016 w Stanach Zjednoczonych około 6721 księży dopuściło się przestępstw seksualnych wobec nieletnich. Liczba dziecięcych ofiar molestowania szacowana jest na około 18 565 osób. Wzorem Ameryki poszły inne kraje, w tym Australia. Były arcybiskup – pedofil – Melbourne i Sydney był jedną z najważniejszych postaci Kościoła katolickiego, 7 % tamtejszych duchownych dopuściło się przestępstw seksualnych wobec dzieci. Rząd Irlandii powołał specjalną komisję ds. przemocy księży, wielu pedofilii postawiono przed sądem. To sprawiło, że Irlandczycy odsunęli się od Kościoła. Skandal związany z seksualnym molestowaniem nieletnich w kościele katolickim w latach 90. „zbliżył” się do samego papieża Benedykta XVI. Czy Ratzinger krył pedofilii? A co z jego poprzednikiem czyli Polakiem Karolem Wojtyłą? Papież Franciszek wracając z kolejnej zagranicznej podróży, opowiedział zebranym na pokładzie samolotu dziennikarzom „pewną anegdotę”. Tak sam określił historię o Josephie Ratzingerze, który zanim został papieżem Benedyktem XVI, był szefem Kongregacji Nauki Wiary i zgromadził dowody na nadużycia seksualne i finansowe pewnego zgromadzenia katolickiego. Poszedł z nimi do Jana Pawła II, a gdy wrócił, miał powiedzieć swojemu sekretarzowi: „Daj to do archiwum, wygrała druga strona”. Po latach opowiedział o tym papieżowi Franciszkowi, a ten dziennikarzom, dodając: „Co do papieża Benedykta to chciałbym podkreślić, że jest człowiekiem, który miał odwagę wykonać wiele pracy w tej sprawie. Pierwsza rzecz, jaką powiedział po wyborze na papieża, było: “Przynieście mi z powrotem te papiery z archiwów”. Dotychczasowe zapewnienia, że Jan Paweł II nie reagował, bo nie wiedział o jednym z najgłośniejszych skandali pedofilskich w Kościele katolickim, mijają się z prawdą pisze o tym również w książce “Ojciec nieświęty” Piotr Szumlewicz. Papież Franciszek, który od początku swojego pontyfikatu zapowiadał bezwzględną walkę z pedofilią ludzi w sutannach zaprosił do Watykanu dwie grupy ofiar wykorzystywania – świeckich, a również księży. Następnie wezwano do Stolicy Apostolskiej cały episkopat Chile, co już samo w sobie było wydarzeniem bez precedensu. Po rozmowach z Franciszkiem 34 dostojników złożyło dymisję.

Jarosław Kaczyński od 2010 roku mówił, że buduje nowe państwo. Nieustannie powtarzał, że PO boi się prawdy o Smoleńsku i zapowiadał koniec elity politycznej. Poróżnił Polki i Polaków sprawą smoleńską. Kiedy sprawa smoleńska się znudziła, zaczęła być powtarzana retoryka, że to wina Tuska, a na salony weszły kolejni wrogowie i tak pozbył się “starej elity” i “gorszy sort” i postawił nowe państwo czyli “dobrą zmianę”. Zaś ludziom sprzed telewizora dał złudzenie zemsty, sprawiedliwości dziejowej.

Wrogowie PiS, Kościoła i Ordo Iuris

 1. Donald Tusk
 2. Angela Merkel
 3. Unia Europejska
 4. Partie opozycyjne czyli opcja zewnętrzna
 5. Sędziowie
 6. Dyplomaci
 7. Kadra Wojska Polskiego
 8. Dziennikarze
 9. Nauczyciele
 10. Konflikt polsko-żydowski
 11. Gender
 12. Uchodźcy
 13. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
 14. LGBT

W 2015 roku Jarosław Kaczyński, dla którego polityka zagraniczna zawsze była drugorzędna wobec walki o władzę w kraju, uznał zatem swoją antyuchodźczą i antyunijną szarżę za sukces.

“Ideologia LGBT”

Sobota, 10 listopada 2018 “Nasz Dziennik”: “Podpisałby Pan Prezydent ustawę zakazującą propagandy homoseksualnej i gender w szkołach albo w harcerstwie? Uważam, że absolutnie taka propaganda nie powinna mieć miejsca w szkołach. Trzeba się temu cały czas spokojnie i konsekwentnie przeciwstawiać. Jeśli taka ustawa by powstała i byłaby dobrze napisana, nie wykluczam, że podszedłbym do niej poważnie

Od kwietnia 2018 Miłość Nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja oraz Kampania Przeciw Homofobii dzwoniąc po komitetach namawiali na podpisanie deklaracji programowej LGBT+.

W skutek nieefektywnych rozmów MNW z ugrupowaniami politycznymi (w mojej ocenie rozmowy prowadzi się poprzez relacje, a nie poprzez krzyk i swoje wewnętrzne przekonania) pomimo obietnic i zakończenia prac nad wspólną deklaracją w sierpniu 2018, komitet Rafała Trzaskowskiego nie podpisał programu LGBT+ przed wyborami, a rozmowy przeciągnęły się do lutego 2019 r. Ten czas można nazwać początkiem ataków na społeczność LGBT.

Pierwsza strefa wolna od LGBT powstaje 26 marca 2019 uchwalona przez powiat świdnicki, aby dzisiaj było już 227 typów uchwał, z czego 97 jednostek samorządowych przyjęło 101 uchwał. Uchwał przeciwko “ideologii LGBT” jest aż 54, 38 są to samorządowe Karty Rodzin (uchwalone w całości), zaś 9 jest uchwał własnych.

Propaganda kościelna w Polsce często zapożyczana jest od amerykańskich fundamentalistów chrześcijańskich (w tym również protestanckich), które są wrogo nastawione do osób homoseksualnych chcąc utrwalać przekonanie, że homoseksualizm jest chorobą, dlatego kwestionując wszelkie badania naukowe i lansują teorię leczenia z homoseksualizmu. Paul Cameron wykładał w polskim parlamencie o homoseksualizmie. Człowiek ten został wyrzucony z Amerykańskiego Towarzystwa Naukowego za nierzetelne badania. Podobnie jak Mark Regnerus, którego podobnie nierzetelne badania zostały również podważone i się z nich wycofał. Badania tych dwóch nierzetelnych i homofobicznych “pseudo badaczy” stały się koronnym argumentem polskich środowisk katolicko-prawicowych w walce z “ideologią gender”, “seksualizacją dzieci” i wcześniej z “propagandą homoseksualną” a potem “ideologią LGBT”. Posługuje się nim środowisko zaangażowane w walkę z wprowadzaniem wychowania seksualnego do szkół.

Głos księdza proboszcza Grzegorza Kramer: “Jestem bardzo zmęczony tym, że od kilku miesięcy, księża zaczęli mówić o wielu ludziach w sposób bardzo odhumanizowany, używając wielkiego skrótu myślowego – ideologia LGBT. Jasne, że nie można zaprzeczyć, że jest coś takiego, jak sposób patrzenia na rzeczywistość i kształtowania jej przez szeroką rzeszę ludzi „ukrytych” pod tym literowym skrótem; jasne, że inni mają prawo nazywać to ideologią. Jednak my – Kościół, teolodzy i księża nie zajmujemy się ideologiami, a jesteśmy współpracownikami Boga w dziele zbawienia. Wiem, to wielkie hasło, ale ono bardzo skrótowo oddaje sens naszego istnienia w świecie. Mamy współpracować z Bogiem, by orędzie, które, nie od nas, ale od Niego pochodzi, dotarło do KAŻDEGO człowieka, a nie do mas ludzkich. Bracia prezbiterzy! Mamy wszystkie narzędzia do rozeznawania z drugim człowiekiem, w jaki sposób działa Bóg w życiu tego konkretnego człowieka, który może przed nami stanąć, ale nie stanie nigdy, jeśli pierwsze co słyszy z naszych ust to hasło: „jesteś ideologią LGBT”.

Straszenie wrogiem daje władzę PiS

Kampanie polityczne Prawa i Sprawiedliwości to wojny z wyimaginowanymi wrogami. W PRL była wojna z podziemiem, z brytyjskimi agentami w wojsku, bitwa o handel, kampania przeciw kułakom i przeciwko stonce.

Prof. Marcin Matczak podczas Kongresu Praw Obywatelskich w grudniu 2019 roku powiedział, że w Polsce mamy semiautorytaryzm co jest pochodną definicji słowa reżim hybrydalny i opisuje kraje byłego bloku wschodniego pod władzą ZSRR, do którego również zalicza się Polska. Ukraiński badacz G. Szypunow uważa, że reżimy z jednej strony, posiadają proceduralne minimum demokracji (np. cyklicznie odbywają się w jakimś stopniu uczciwe i konkurencyjne wybory), z drugiej – odbywają się też regularne naruszenia (np. praw i swobód obywatela, lekceważy się konstytucyjne ograniczenia władzy, podobnie jak w reżimach autorytarnych). Dr Magdalena Adamowicz podczas wykładu zatytułowanego: „Jak obronić demokrację przez inżynierią społeczną”, który przedstawiała na konferencji 15 stycznia 2020 „Polityka i przemoc” mówiła: “Konferencja dotyka przyczyn co stało się rok temu. Mam nadzieje, że ta konferencja da nam odpowiedzi na to co możemy zrobić, żeby zawrócić z drogi demokratycznej destrukcji nazywanej często wybieralną autokracją lub demokratyczna dyktaturą. Te językowe oksymorony stają się bardziej realną codziennością…” wpis z 15 stycznia 2020 tutaj: http://danutasowinska.pl/jak-antydemokraci-przyszli-autokratyczni-przywodcy-wygrywaja-demokratyczne-wybory/

Ustrój, który uważa się za władzę wybraną nie legitymuje się mandatem demokratycznym. Legitymuje się prawem boskim, uważają swoje przywództwo stanem wyjątkowym. Stąd usprawiedliwienie prowadzenia kampanii przeciwko wrogom. Polska stała się państwem, w którym co chwila “ujawniani” są kolejni wrogowie – dzisiaj tj. w czerwcu 2020 wrogiem jest “ideologia LGBT”. Mamy stan permanentnej mobilizacji, bo wróg czyha, aby odebrać PiS-owi władzę.

W wydanym Raporcie z 2017 roku o sytuacji społecznej osób LGBT w latach 2015-2016 czytamy, że największą nieufność, bo aż 96,4% osoby uczestniczące deklarowały wobec rządu.

Czy gender i LGBT to ideologia?

“Gender to termin opisowy stosowany w naukach społecznych, bezpośrednio nie wynika z niego żadna ideologia. Każdy wie, że istnieje. Kiedy ksiądz Oko mówi, że monogamiczne małżeństwo kobiety i mężczyzny jest największą formą cywilizacji – mówi prozą, genderem. Oraz jest ideologiem – przekłada jedną formę kulturową nad inne.” napisała Kinga Dunin.

W maju 2007 tygodnik „Wprost” zamieścił wywiad z Ewą Sowińską – przypadkowa zbieżność nazwisk – Rzeczniczką Praw Dziecka. Jest to pierwszy przypadek walki z „ideologią gender” (nie nazywaną tak wtedy), powiedziała ona o programie dla dzieci pt. Teletubisie, iż zauważyła, „że Tinky Winky ma damską torebkę, a dopiero „później się dowiedziała, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst”. Sprawa ta stała się tematem komentarzy satyrycznych na całym świecie.

Dzisiaj Polska jest na językach całego świata już nie w kontekście satyrycznym. Media takie jak BBC News, Reuters, New York Times, Bloomberg piszą o wściekłej homofobii prawicy, którą reprezentuje PiS, Kościół i Ordo Iuris, która rujnuje wizerunek Polski za granicą, bo niestety tylko ten przekaz przedostaje się do głównego mainstreamu. Tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, że Jarosława Kaczyńskiego nie bardzo interesują opinie zewnętrzne, gdyż dla niego liczy się władza w Polsce i zrobi wszystko, aby ją utrzymać, nawet za opinię najbardziej homofobicznego kraju w Unii Europejskiej.

Sondaż Oko.press pokazuje jednak, że mimo homofobicznej kampanii PiS, Kościoła i Ordo Iuris, rośnie akceptacja praw osób LGBT w Polsce, gdyż 60 proc. Polek i Polaków jest za związkami partnerskimi, a 53% nie zgadza się z Prezydentem Andrzejem Duda, który powiedział, że LGBT stanowi groźną ideologię, przed którą trzeba Polski bronić.

Ideologia to pojęcie występujące w filozofii, naukach społecznych i politycznych. Określa zbiory światopoglądów służących do całościowego interpretowania i przekształceniu świata. Definiuje nazizm, komunizm, anarchizm. W myśl tej definicji LGBT nie jest ideologią. Druga definicja ideologii mówi, że zbiór poglądów i sądów, które w przekonaniu danej grupy społecznej wyrażają jej interesy i o tyle są akceptowane w ramach określonej ideologii, o ile pozostają w zgodzie z subiektywnym odczuciem interesu określonej grupy. Tutaj ideologią może być zbieranie znaczków, weganizm i LGBT, wędkarstwo, sporty ekstremalne. Warto jednak podkreślić, że kolekcjonerzy znaczków, sportowcy czy wędkarze nie spotykają się z mową nienawiści kierowaną w swoją stronę jak osoby LGBT. Andriej Januariewicz Wyszynski prokurator generalny ZSRR powiedział “Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie“. Tą maksymą jak widać również kieruje się cała skrajna prawica.

Źródło:

 1. Maryana Prokop, “Demokratyczno-autorytarna hybryda: redefinicja kategorii teoretycznej”
 2. Sławomir Sierakowski, “Gender – Przewodnik Krytyki Politycznej”, str 8,
 3. Magdalena Świder i dr Mikołaj Winiewski, “Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce w latach 2015-2016”
 4. Piotr Szumlewicz “Ojciec nieświęty”

Źródła internetowe – data dostępu 21.06.2020

 1. https://oko.press/o-bp-pieronku-walil-prosto-z-mostu-nie-znosil-ani-pis-ani-feminizmu/
 2. https://hairwald.wordpress.com/2013/10/18/wrog-kosciola-gender-przestepcy-w-sutannach-znalezli-kolejnego-winowajce/
 3. https://www.newsweek.pl/opinie/zydzi-zastapili-uchodzcow-nowy-wrog-w-kampanii-wyborczej/m0qcz0s
 4. https://fakty.interia.pl/opinie/walenciak/news-lista-wrogow-pis-u-jest-coraz-dluzsza,nId,2372958
 5. https://grzegorzkramer.pl/o-ideologi-lgbt/
 6. https://wyborcza.pl/1,76842,15112785,Mamo__czy_jestem_zaszczepiona_na_gender_.html
 7. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/83338-gender-to-normalnosc
 8. https://ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo/gender-obowiazkowo-w-szkolach-pytania-do-rady-europy
 9. https://natemat.pl/78839,ideologia-gender-przyczyna-pedofilii-agnieszka-graff-robienie-z-gender-studies-malowanego-diabla-to-aberracja
 10. https://www.niedziela.pl/artykul/106423/nd/
 11. https://www.rp.pl/Plus-Minus/308229930-Ideologia-LGBT-Zanim-upadnie-przyniesie-cierpienia.html
 12. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-09-17/jaroslaw-gowin-w-gosciu-wydarzen/
 13. https://natemat.pl/264465,czym-jest-karta-lgbt-i-co-zawiera-dlaczego-podpisal-ja-prezydent-warszawy
 14. https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wywiady/art,168,dla-naszego-dziennika-.html?fbclid=IwAR14bgTTyqlP3zGbgQk8CVyl1yaLcTTo5eIKb23D8mSMGtWvFmEBHSzlRA8
 15. https://tvn24.pl/swiat/usa-raport-o-pedofilii-w-kosciele-tysiac-molestowanych-dzieci-ra861239-2350538
 16. http://www.himavanti.org/pl/c/stoppedofilom/jan-pawel-ii-karol-wojtyla-obronca-pedofilow-w-kosciele-katolickim

4 Thoughts to “Jak powstała “ideologia gender” i “ideologia LGBT”?”

 1. kosowskialbert@gmail.com

  Twoje opracowanie nie jest zgodne z nauką świecką. Jest nacechowane religiofobią, nienawiścią religijną. Masa braku wiedzy naukowej przykryta tą nienawiścią. Ideologią jest Gender i LGBT, ponieważ każdy ma według nauki płeć i orientacje biologiczną, i kierowanie się orientacją jest prymitywizmem w konwencji Teorii Ewolucji. Okłamujesz się siebie i innych. Za to mają obowiązek cię usunąć.

  1. Pedofila w kościele jest aktem homoseksualizmu, wiec kto tu coś przykrywa? Jesteś idiotką. Homoseksualni geje to też Trynkiewicz. Ksiądz który dokonał pedofili to gej. Gejów w kościołach jednak nie tolerujesz, ale gejów którzy nie brzydzą się homoseksualizmu już tak. To przejaw nietolerancji dla normalnych gejów czyli homofonicznych. Masz absurdalne niski poziom wiedzy, a się mądrzysz. – Tolerowanie LGBT powoduje że społeczność LGBT nie ma dostępu do leczenia, przez co popełnia samobójstwa. Jesteś bardzo złym człowiekiem. Tysiące gejów w Polsce umiera w ciągu roku z powodu choroby homoseksualizmu. Kierowanie się orientacją dla współczesnego człowieka powoduje uwstecznienie umysłowe, ponieważ pochodzimy od zwierząt, możemy się cofać w ewolucji, jeśli nie walczymy z fetyszem, cofamy się. Taka jest prawda naukowa, to co ty tu wymyślasz, powielasz to hedonistyczne pragnienie. Podnieca cię prymitywizm. Dlatego pragniesz promować tolerancje wobec życia na poziomie zwierzyny. Około 60% gejów może być księżami. Brzydzą się jednak swojej orientacji bo są normalni. Homofobia jest normalna dla człowieka i należy ją tolerować. Geje normalni są określani teraz jako White LGBT.

   1. Chętnie przeczytam źródła prawd naukowych. Czy mogę poprosić?

  2. Muszę przyznać Panie Albercie, że fascynuje mnie Pana sposób myślenia.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.