Danuta Sowińska Szkoła Liderów Książenice fot. PatMic

rekomendacja Fundacja Diversity  Rada Seniorów

Rekomendacja od Aleksandra Żubrys Przewodniczący Rady Seniorów w Gdańsku

Referencje od Oskara Stabno z Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska

referencja Oskar Stabno Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska
referencje Łomianki Małgorzata Żebrowska

Referencje od Burmistrzyni Łomianek Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak.

Referencje od Wiceprezydentki Miasta Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim

referencja Sopot Magda Jachim
rekomendacja Eliza Bujalska

Rekomendacja od Zastępczyni Burmistrza Miasta Mińsk Mazowieckiego Elizy Bujalskiej dla zespołu Fundacji diversityPL.

Pani Danuta Sowińska poprowadziła, dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, dwudniowy warsztat antydyskryminacyjny, w dniach 22-23 lutego 2020 r. Warsztat był oparty o autorski, stworzony przez Danutę Sowińską, program. Dzięki kreatywności Danuty Sowińskiej, grupa szkolonych osób zdobyła wiedzę dotyczącą edukacji antydyskryminacyjnej w bardzo przystępnej formie. Uczestniczki i uczestnicy zwiększyli zdolności komunikacyjne, zainicjowali także sieć kontaktów. Cenna była również wymiana informacji o tym, jak postrzegana jest dyskryminacja, dzięki czemu możemy, prowadzić jako Stowarzyszenie, kolejne działania w kierunku zmiany sytuacji społecznej i postrzegania osób LGBTQIA. Szkolenie przygotowane i poprowadzone przez Panią Danutę Sowińską spełniło nasze oczekiwania.

Stowarzyszenie Tolerado

rekomendacja Jacek Jasionek Tolerado

Alcon Polska Ishani Bhardwaj (referencje w formie wiadomości)

In my opinion it was great!! I’m also happy with the turnout of participants, I think you covered the most important topics and especially the concern one of the coworkers shared about her son, I could tell that people found it helpful.

(Alcon with Pride – educational workshop with coach Danuta Sowińska)

Fundacja Sukces Pisany Szminką (referencje w formie wiadomości)

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką na stale współpracuje z Danutą Sowińską od kwietnia 2018 roku przy realizacji różnych działań w ramach ogólnopolskiego programu Sukces TO JA takich jak: warsztaty rozwojowe, webinaria szkoleniowe, publikacje materiałów eksperckich, prowadzenie lokalnych grup rozwoju dla kobiet w Bydgoszczy, Starogardzie Gdańskim oraz Elblągu. Danuta wykazuje ogromne zaangażowanie we wszystkie przyjęte projekty. Jest zawsze profesjonalnie przygotowana, charyzmatyczna i bez problemu nawiązuje kontakt z widownią. Niejednokrotnie wykazała się ogromnym profesjonalizmem i bogatym doświadczeniem oraz wiedzą. Organizowane przez nią warsztaty i webinary są na najwyższym poziomie, co niejednokrotnie zostało potwierdzone przez opinie uczestniczek. Danuta potrafi zbudować atmosferę zaufania, akceptacji i wsparcia, które dają uczestnikom siłę i wiarę do działania. Nawiązując współpracę z Danutą można jej bez zastrzeżeń zaufać. Jest to kluczowa wiadomość dla tych, którzy cenią sobie poczucie bezpieczeństwa.


Młoda Zaraza (referencje w formie wiadomości)

Danuta jest niezwykle profesjonalną prelegentką. Na każde wydarzenie przyszła gotowa odpowiadać na każde zadane pytanie i dyskutować nawet na najtrudniejsze tematy. W ramach czwartkowego tęczowego piątku przygotowała prezentację na temat liter LGBTQIA+, która pomogła uczestnikom na zrozumienie akronimu oraz była wyśmienitym wstępem do wspólnej dyskusji.


Mirosława Kowalkowska (referencje w formie wiadomości)

Polecam warsztaty z Danutą. JEJ WIEDZA jest bardzo cenna, bo poparta doświadczeniem. Łatwo mówi o tematach trudnych. Warsztaty są dynamiczne i angażuje wszystkich.


Chciałabym podzielić się moją opinią o kimś wyjątkowym, o kimś kto pomógł mi w najgorszych chwilach życia i o kimś, kto uświadomił mi, że życie znów może być piękne! Tym aniołem jest Danuta Sowińska, to moje światełko, które jest dla mnie ogromnym przykładem….


Aleksandra Szostek (referencje w formie wiadomości)

Warsztaty pozwoliły mi spojrzeć na słowa takie jak: „dyskryminacja”, „tożsamość”, czy „równość” poza własną perspektywą i poszukać dla nich szerszych spektrów znaczeń. Nie było to łatwe, ale merytoryczna wiedza oraz przyjazna atmosfera sprawiły, że łatwiej było mi podjąć trop. Pani Danuta tworzy bezpieczną przestrzeń do wyrażania doświadczeń, poglądów oraz działania na nich. Myślę, że jest duża potrzeba, abyśmy pracowali nad sobą, starali się otwierać swoją głowę na obce nam perspektywy. Bez dokładnego zbadania siebie nie jest to możliwe, a takie szkolenia dają nam do tego odpowiednie narzędzia.


Igor Dorawa (referencje w formie wiadomości)

Danutę poznałem mniej niż rok temu przy okazji współpracy z Tolerado. Od początku znam ją jako ciepłą i serdeczną osobę, a przede wszystkim otwartą i pomocną! Wiem, że zawsze mogę zwrócić się do niej po pomoc. To co robi dla innych pokazuje tylko jej wielkie serce. Dzieli się sobą, swoimi umiejętnościami co jest niezwykle cenne. Zawsze służy dobrą radą i swoim szczerym uśmiechem. Potrafi niezwykle podbudować. Po prostu cudowny człowiek


Magdalena Andler (referencje w formie wiadomości)

Kilkakrotnie brałam udział w warsztatach i webinarach organizowanych przez Panią Danutę Sowińską. Podczas każdego spotkania temat został przekazany w sposób jasny i ciekawy. Zasób wiedzy i świetne przygotowanie merytoryczne sprawia , iż z ogromną chęcią będę korzystała z kolejnych możliwości uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Panią Danutę


Teal Action Learning Global (referencje w formie wiadomości)

Niniejszym chciałabym potwierdzić współpracę TEAL Action Learning Global z Fundacją Diversity Polska prowadzoną przez Prezeskę Danutę Sowińską, w okresie styczeń 2019r. do dnia dzisiejszego, w zakresie cyklu spotkań Diversity@3City. Jest to niezwykle cenna inicjatywa spotkań dużego i małego biznesu oraz organizacji non profit celem wzajemnego inspirowania się i szerzenia dobrych praktyk równościowych w różnorodnych organizacjach w skali krajowej i międzynarodowej. Dla mnie osobiście to była niezwykła okazja poznać wiele nowych zagadnień i poszerzyć moje postrzeganie tematu wychodzenia naprzeciw różnorodności we wszystkich jej płaszczyznach, takich jak np. na tożsamość płciowa, orientacja seksualna, wiek, pochodzenie i różnice kulturowe itp. Poznałam lepiej potrzeby pracowników płynące z różnorodności i praktyki stosowane w firmach i organizacjach, aby wychodzić im na przeciw. Świadome podejście do tego tematu z pewnością zwiększa wrażliwość międzyludzką, otwartość na pomysły i odmienne perspektywy, na różnorodne spostrzeżenia i doświadczenia oraz na odmienny punkt widzenia innych, dzięki czemu lepiej można zrozumieć siebie nawzajem, zwiększyć zaufanie ludzi do siebie w zespołach i organizacjach. W trakcie zbliżonej współpracy z Danutą Sowińską, kiedy byłam trenerką warsztatów przeprowadzonych wraz z moją wspólniczką Joanną Grandzicką na spotkaniu dotyczącym przesłanki różnorodności ze względu na wiek, doświadczyłam profesjonalizmu z jakim podchodzi ona do organizacji tych spotkań oraz doboru prelegentów, współpracujących firm oraz uczestników.


Agnieszka Noworól

Danka Sowińska to dla mnie uosobienie pasjonatki tematu różnorodności. Jest liderką w tym obszarze i sojuszniczką mniejszości. Nie boi się podejmować trudnych lecz ważnych tematów a mówi o nich w sposób przystępny i wyjątkowy. Poznałyśmy się przy okazji spotkania Business with Diversity w Gdyni. Podczas tego wydarzenia Danka z pasją opowiadała o Modelu na Rzecz Równego Traktowania. Od tego czasu uważnie śledzę działania Danki i Diversity Polska. W swojej codziennej działalności porusza kluczowe społecznie tematy związane z różnorodnością i inkluzywnością. Danusia potrafi umiejętnie i ciekawie przenieść te tematy do środowiska biznesowego i otworzyć platformę do dialogu i zmian. Codzienna praca i pasja Danki, szkolenia i webinary które prowadzi w tematyce diversity pokazują nową perspektywę na różnorodność, wagę tego tematu i zachęcają uczestników do zgłębienia tematu i wcielania w życie najlepszych praktyk. Gorąco polecam współpracę z Danką. Jeżeli szukacie eksperta w temacie różnorodności to go właśnie znaleźliście! Wspaniała ekspertka!


Dominika Nowak

Serdecznie polecam – Danuta podchodzi do wszystkiego z dużym serduchem i potężną dawką profesjonalizmu. Jeśli ktokolwiek zastanawia się uczestnictwem w inicjatywach kierowanych przez Danutę Sowińską mówię mu tylko: “Dobra decyzja!”


Robert Bandrowski

Podczas procesu coachingowego z piłkarkami w Drużynie Biało-Zielone zapoczątkowaliśmy wiele istotnych dla drużyny procesów zmian, w tym w sferze mentalnej, takich jak: budowanie pewności siebie na boisku, pokonanie lęku przed porażką i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych. To był ważny krok w karierze każdej z dziewczyn, który na pewno nam pomógł w ówczesnym awansie do II ligi.


Agnieszka Szczudło-Tomaszewska

Miałam przyjemność już wielokrotnie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Dankę. Bardzo doceniam czas, który spędziłam nad rozwojem osobistym i zrozumieniem siebie. Wiele się nauczyłam i cały czas wykorzystuję tą wiedzę, by robić dalsze kroki w poszerzaniu swojej perspektywy. Warsztaty prowadzone przez Dankę to energia, pasja i profesjonalizm w najlepszym wydaniu.


Marzena Szlassa – Dzienniak

Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu Danuty Sowińskiej. Jej Webinary to kopalnia wiedzy, poparta wieloletnim doświadczeniem. W prosty, przystępny i ciepły sposób tłumaczy mechanizmy, które są niezbędne do pracy nad sobą. Poskramianie “wewnętrznego krytyka”pod jej czujnym okiem jest o wiele łatwiejsze. To co robi Danuta trudno nazwać pracą, jest to misja i powołanie, które konsekwentnie realizuje dzieląc się wiedzą z innymi.

Marta Glass

Poznałyśmy się w 2017 roku na grupowych warsztatach coachingowych “Baba z Jajami” prowadzonych przez Danutę, gdzie od spotkania do spotkania dosłownie na nowo odkrywałam siebie. Były to dla mnie jedne z najlepszych doświadczeń samo-rozwojowych. Co mnie przekonało do udziału? Danka. Jej prawdomówność, charyzma, wielka wewnętrzna siła i odwaga. Chociaż jak to z coachem bywa, nasze drogi się rozeszły, miałam wybór – pozwolić na czerpanie z jej wiedzy, wsłuchać się w siebie lub przejść obok. Tego mnie nasza relacja nauczyła. Zawsze masz wybór jaką droga podążasz. Natkniesz się na Dankę? Zatrzymaj się i posłuchaj. Zawsze możesz pójść dalej

Justyna Gajewska

Wiele myśli przemykało przez moją głowę po warsztacie Danki i Macieja. Chwilę trwało, aż ułożyły się w pewien wzór: PROBLEM-WYZWANIE-KREOWANIE-KREACJA – INNOWACJA. Zamień problem na wyzwanie – teraz przełącz się na kreowanie. Gdy pojawi się kreacja – to się zrodzi innowacja. Tak to już jest, że w każdym z Nas jest zakorkowany dżin prawdziwej siły twórczej i uwalniając go, stajemy się kreatorami swojego życia. Czy wyrazi się tak potężnie jak kreatywność Einsteina? Wszystko zależy od Ciebie, Ty decydujesz o tym jaka jest potęga twojej kreatywności. W życiu masz wybór – możesz siedzieć zamknięty w wigwamie własnych ograniczeń oraz lęków innych, lub możesz uwolnić się i ruszyć z impetem do przodu zostawiając, to co nie sprzyja za sobą. Nadchodzi czas, że wskakujesz do lodowatej rzeki i hartujesz ciało, które przygotowujesz do realizacji siebie zgodnie z wartością, którą nosisz w sercu. Wychodzisz na brzeg, osiągasz swój cel i rozumiesz, że lęk jest na tyle duży, na ile pozwoli twój umysł. Tak się złożyło, że przymierzam się do własnego biznesu opartego o innowację. Dzięki Bezpardonowemu Innowatorowi jeszcze bardziej utwierdziłam się w tym, że tworzenie takiego rodzaju przedsiębiorstwa zaczyna się od pytań, a nie od odpowiedzi. Zadałam sobie w związku z tym bardzo ważne pytania. Czy mogę uczynić swoje życie bardziej wartościowym zakładając ten rodzaj przedsięwzięcia? Jaką dam wartość sobie, swoim pracownikom oraz osobom, którym dostarczę usługi? Tyle przemyśleń po spotkaniu z Danką i Maciejem. Życzę przyszłym uczestnikom szkoleń, by każda chwila z tak inspirującymi ludźmi, przerodziła się tak jak w moim przypadku w inspirację dla siebie. Serdecznie Wam dziękuję i proszę o więcej.