Danuta Sowińska webinar

Wszystkie dostępne nagrania webinarów i wywiadów są na moim kanale Youtube. Zapraszam.

Dlaczego warto poskromić swojego wewnętrznego krytyka?

Odpowiesz sobie na pytanie: Jak ważna jest dla Ciebie świadomość i samoocena? Kim jest dla Ciebie wewnętrzny krytyk? Czy krytyk jest Tobie potrzebny? Rezyliencja – co to w ogóle jest? Czy można kontrolować swojego wewnętrznego krytyka?

Mała dziewczynka czy dorosła kobieta?

“Małe dziecko, choćby najbystrzejsze, stykając się ze złożonością otaczającego świata, czuje się głupie i niezdolne niczemu podołać. Wszyscy sprawiają wrażenie, że o wiele więcej od niego wiedzą i o wiele więcej potrafią.” Bruno Bettleheim “Cudowne i pożyteczne. O znaczeniach i wartościach baśni”.

Jak poradzić sobie z nałogiem w trakcie izolacji?

Zaplanuj sobie cały dzień, bądź w stałym kontakcie z przyjacielem, zdrowo się odżywiać, wyśpij się, ruszaj się. Dbaj o zdrowie. Jeśli mamy mozliwość skorzystać z pomocy psychologicznej online.

Za co przepraszamy?

Przepraszałam za bycie lesbijką, za własne zdanie, za feminizm. Dzisiaj nie przepraszam za moją tożsamość. Ile stresu przynosi codziennie przepraszanie? Jakie są źródła stresu?

Jak zarządzać sobą w czasie?

Zainspirowały mnie książki: Brian Tracy “Zarządzanie czasem”, Marcus Buckingham “Wykorzystaj swoje silne strony”, Tony Buzan Chris Griffiths “Mapy myśli dla biznesu”, Anne Scoular “Coaching biznesowy”, Olga Kozierowska Zaborowska “Power Podręcznik” .

Zrozumieć złość

Złość to czujny strażnik czyli kiedy się pojawia i o czym informuje. Złość pełni podobną funkcję jak podwyższona temperatura ciała. Sygnalizuje, że coś jest nie w porządku i podobnie jak podczas choroby – organizm się mobilizuje do obrony

Czym jest konflikt wartości?

Czy i jak często mamy do czynienia z małymi i dużymi konfliktami wartości rodzinnymi, pracowniczymi, biznesowymi, politycznymi?

Jak wzmocnić pewność siebie?

Kiedy straciłam pracę straciłam pewność siebie, kiedy odszedł/odeszła partnerka straciłam pewność siebie. Kiedy mnie oceniasz tracę pewność siebie. Słyszałyście / słyszeliście te zdania? Lub może same/sami je wypowiadaliście?

Jak sobie dobrze poukładać życie w czasie pandemi?

Z perspektywy panującej pandemii możemy uznać, że relacje rodzinne, sytuacja finansowa, praca, społeczność, przyjaciele i zdrowie są „naruszone“. Z rodziną i przyjaciółmi nie możemy się widywać; sytuacja finansowa może być u części z nas zagrożona, co wynika z zagrożenia pracy zawodowej. zdrowie zagrożone jest w sposób oczywisty.

Czy warto…?

Magdalena Andler z wykształcenia mgr inż. zarządzania. Trenerka spójnego wizerunku, kolorystka, stylistka i wizażystka. Od 2007 roku prowadzi Atelier Wizerunku AWMA. Zajmuje się kreowaniem wizerunku zarówno firm, polityków, jak i osób prywatnych.