Wszystkie dostępne nagrania webinarów i wywiadów są na moim kanale Youtube. Zapraszam.
Czy istniejące opracowania odpowiadają na potrzeby i problemy, z jakimi zmagają się opuszczone rodziny? Analiza ujawnia istotne braki w literaturze, co wskazuje na konieczność prowadzenia własnych badań w tym obszarze. Wyniki dotychczasowych badań pokazują, że temat postwencji po samobójczej śmierci dziecka jest wciąż zaniedbany.
Przeprowadziliśmy badanie dotyczące kryzysu samobójczego wśród młodych ludzi w Polsce, koncentrując się na rosnącym problemie w tej grupie wiekowej. Celem badania była dogłębna analiza zarówno samego zjawiska, jak i potencjalnych czynników ryzyka, które mogą wpływać na decyzję o podjęciu próby samobójczej. Staraliśmy się zrozumieć, jakie okoliczności – zarówno psychologiczne, społeczne, jak i środowiskowe – prowadzą młodych ludzi do tak dramatycznych decyzji.
Głównym celem prewencji suicydalnej jest ograniczenie liczby samobójstw oraz zwiększenie szans na poprawę dobrostanu psychicznego i jakości życia osób, które zmagają się z myślami samobójczymi lub przechodzą przez poważny kryzys emocjonalny. Samobójstwom można często zapobiec, a skuteczne działania profilaktyczne mogą być realizowane na różnych poziomach: indywidualnym, w relacjach międzyludzkich, w ramach społeczności lokalnych, jak również na poziomie ogólnospołecznym.
Dlaczego warto poskromić swojego wewnętrznego krytyka?
Odpowiesz sobie na pytanie: Jak ważna jest dla Ciebie świadomość i samoocena? Kim jest dla Ciebie wewnętrzny krytyk? Czy krytyk jest Tobie potrzebny? Rezyliencja – co to w ogóle jest? Czy można kontrolować swojego wewnętrznego krytyka?
Mała dziewczynka czy dorosła kobieta?
“Małe dziecko, choćby najbystrzejsze, stykając się ze złożonością otaczającego świata, czuje się głupie i niezdolne niczemu podołać. Wszyscy sprawiają wrażenie, że o wiele więcej od niego wiedzą i o wiele więcej potrafią.” Bruno Bettleheim “Cudowne i pożyteczne. O znaczeniach i wartościach baśni”.
Jak poradzić sobie z nałogiem w trakcie izolacji?
Zaplanuj sobie cały dzień, bądź w stałym kontakcie z przyjacielem, zdrowo się odżywiać, wyśpij się, ruszaj się. Dbaj o zdrowie. Jeśli mamy mozliwość skorzystać z pomocy psychologicznej online.
Za co przepraszamy?
Przepraszałam za bycie lesbijką, za własne zdanie, za feminizm. Dzisiaj nie przepraszam za moją tożsamość. Ile stresu przynosi codziennie przepraszanie? Jakie są źródła stresu?
Jak zarządzać sobą w czasie?
Zainspirowały mnie książki: Brian Tracy “Zarządzanie czasem”, Marcus Buckingham “Wykorzystaj swoje silne strony”, Tony Buzan Chris Griffiths “Mapy myśli dla biznesu”, Anne Scoular “Coaching biznesowy”, Olga Kozierowska Zaborowska “Power Podręcznik” .
Zrozumieć złość
Złość to czujny strażnik czyli kiedy się pojawia i o czym informuje. Złość pełni podobną funkcję jak podwyższona temperatura ciała. Sygnalizuje, że coś jest nie w porządku i podobnie jak podczas choroby – organizm się mobilizuje do obrony
Czym jest konflikt wartości?
Czy i jak często mamy do czynienia z małymi i dużymi konfliktami wartości rodzinnymi, pracowniczymi, biznesowymi, politycznymi?
Jak wzmocnić pewność siebie?
Kiedy straciłam pracę straciłam pewność siebie, kiedy odszedł/odeszła partnerka straciłam pewność siebie. Kiedy mnie oceniasz tracę pewność siebie. Słyszałyście / słyszeliście te zdania? Lub może same/sami je wypowiadaliście?
Jak sobie dobrze poukładać życie w czasie pandemi?
Z perspektywy panującej pandemii możemy uznać, że relacje rodzinne, sytuacja finansowa, praca, społeczność, przyjaciele i zdrowie są „naruszone“. Z rodziną i przyjaciółmi nie możemy się widywać; sytuacja finansowa może być u części z nas zagrożona, co wynika z zagrożenia pracy zawodowej. zdrowie zagrożone jest w sposób oczywisty.
Najnowsze komentarze