Danuta Sowińska Szkoła Liderów Książenice fot. PatMic

Trenerka rozwoju osobistego

Jestem dyplomowaną coach. Od 2009 roku jestem absolwentką studiów podyplomowych na kierunku „Coaching” na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Posiadam certyfikat ACSTH po ukończeniu Akademię Profesjonalnego Coachingu. Skończyłam Akademię Master Teacher u Jacka Wolniewicz i jestem certyfikowaną trenerką biznesową. Jestem certyfikowaną trenerką antydyskryminacyjną po kursie w Fundacji ODiTK.

Przez wiele lat zdobywałam doświadczenie w relacji z klientem jeden na jeden, jak i również w grupie na sali szkoleniowej. Narzędzia, którymi się posługuje podczas treningu zdobyłam nie tylko na studiach, akademiach, również podczas czytania publikacji branżowych, odbytych szkoleń, konferencji, warsztatów. To nieustanne podwyższanie swoich kompetencji sprawia, że rozwijam siebie i swoich klientów.

Byłam koordynatorką Izby Coachingu w województwie pomorskim i przez kilka lat zaangażowaną w działania członkinią ICF Poland. Byłam coachem drużyny piłkarek Biało-Zielonych, coachem LGBT+ w Stowarzyszeniu na rzecz osób LGBT+ Tolerado. Obecnie jestem coachem w Fundacji Sukces Pisany Szminką i Fundacji Diversity Polska.

Autorka

Wieczór autorski Bezpardonowy Innowator
Wieczór Autorski “Bezpardonowy Innowator”

14 maja 2018 roku premierę miała wydana przeze mnie książka „Bezpardonowy innowator”, którą napisałam wraz z Maciejem. Książka powstała w oparciu o moje doświadczenie i wiedzę o zarządzaniu innowacją w wymiarze indywidualnym. Jestem autorką eksperymentu edukacyjnego zastosowanego w Akademickim Gimnazjum, wykorzystującego model gamifikacji – zastosowanego z sukcesem – niekonwencjonalnego narzędzia wieloaspektowego osiągania celu socjoterapeutycznego w grupie trudno funkcjonującej, z osobami z różną formą sprawności. Moje autorskie webinary możecie obejrzeć w zakładce webinary oraz na moim kanale YouTube.

Jestem samorzeczniczką. Na bazie moich doświadczeń prowadzę blog. Opisuję również aktualne wydarzenia, tłumaczę zagadnienia, promuję postawę akceptacji, wiedzę o różnorodności, edukację antydyskryminacyjną.

Od września 2020 jestem dziennikarką Magazynu Replika. Od października 2020 ukazują się moje artykuły w Onet.pl przy współpracy z Sukcesem Pisanym Szminką.

Menedżerka

Jeszcze w trakcie studiów podjęłam pracę na stanowiskach: kierowniczka, pełnomocniczka handlowa, specjalistka ds. nowoczesnych technologii, specjalistka ds. klientów biznesowych. Związałam się na lata z branżą telekom i branżą energetyczną. Jako dyrektorka zarządzałam sprzedażą i własnym zespołem z 30 handlowcami. Od 2017 jestem właścicielką Coach Barter Group. Jestem menedżerką z 14-letnim doświadczeniem.

Obecnie wdrażam modele zarządzania różnorodnością w organizacjach oraz zarządzania innowacją w edukacji. Specjalizuję się w zarządzaniu jako wieloaspektowym procesie, na który składają się zarządzanie innowacją, ludźmi, organizacją, różnorodnością z udziałem kompetencji, umiejętności, wiedzy. Pracuje na sprawdzonych, jak i innowacyjnych narzędziach z tego obszaru.

Organizatorka

Manifestacja Jestem LGBT autor zdjęcia Marek Ryćko
Manifestacja Jestem LGBT autor zdjęcia Marek Ryćko

W 1997 roku zostałam pierwszą prezeską Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Skórczu, gdzie nauczyłam się organizacji spotkań lokalnych i regionalnych, delegowania zadań, wygłaszania prelekcji. Jako nastolatka zorganizowałam w Skórczu Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Po 23 latach doświadczenia jestem współorganizatorką Akademii Coachingu, Międzynarodowego Tygodnia Coachingu, Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Business with Diversity. Obecnie współpracuje w wieloma firmami oraz organizacjami pozarządowymi w Polsce. Współpracuję z: Google, Coca-Cola, Swarovski, State Street, Citi Bank, Nordea, IG, IKEA, Alexander Mann Solutions, AirHelp, Unilever, IBM, Aviva, Nielsen, Royal Bank of Scotland, Olivia Business Centre, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Fundacja Gdańska, MOPR, Urząd Miasta Gdańska, Urząd Stołeczny.

W sierpniu 2020 zorganizowałam manifestację #JestemLGBT z udziałem europosłanki dr Magdaleny Adamowicz, wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka, posłanki Beaty Maciejewskiej, dr Anny Strzałkowskiej z Rady ds. Równego Traktowania, we wrześniu zaś manifestację #TwójGdańskPrezydencie.

Ekspertka

Rocznica Modelu na Rzecz Równego Traktowania, podziękowania od prezydenta Pawła Adamowicza
z lewej strony: dr Marianna Palider, dr Anna Strzałkowska, dr Nikodem Mrożek, prof. UG Anna Kłonkowska,
Danuta Sowińska, Elżbieta Jachlewska

We wrześniu 2017 roku Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz powołał zespół ekspertów i ekspertek do współtworzenia Modelu na Rzecz Równego Traktowania, w którym miałam zaszczyt pracować. W kwietniu 2018 roku Olga Kozierowska zaprosiła mnie do zespołu Ambasadorek Fundacji Sukces Pisany Szminką.

W kwietniu 2019 zostałam powołana do zespołu Gdańskiego Centrum Równego Traktowania.

We wrześniu 2018 byłam panelistką na Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej.

W październiku 2019 roku Poseł na Sejm Krzysztof Śmiszek powołał Zespół Parlamentarny ds. Równouprawnienia osób LGBT+, w którym zostałam członkinią.

W lutym 2020 rozpoczęłam współpracę z Bydgoską Radą ds. Równego Traktowania.

We wrześniu 2020 roku brałam udział w debacie zorganizowanej przy LGBT Film Festiwal w Bydgoszczy pt. “Prawa człowieka. Sytuacja osób LGBT+ w Polsce”.

W listopadzie 2020 roku zostałam powołana do Rady Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

W 2019 roku byłam nominowana do nagrody Natwest LGBT+ Diamonds oraz do Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza.

Ekspertka ds. strategii marketingowej

Fotografią zainteresowałam się w wieku piętnastu lat, od kiedy to pierwszy raz trzymałam aparat Zenit w ręku. Potem zaczęłam eksperymentować w Photoshop, Corel Draw. Tworzyłam kampanie reklamowe dla znajomych, bo nie czułam, że to może być moja praca. Dzisiaj zajmuje się zawodowo budowaniem kampanii reklamowych, pisaniem stron na WordPress, tworzeniem contentu, pisaniem unikatowych treści, przygotowywaniem infografik za pomocą Canvy, wykonuje logo w Adobe Illustrator, nagrywam filmy i montuję je w Adobe Premiere. Projektuje procesy strategii marketingowej w oparciu o swoje długoletnie doświadczenie z wieloma firmami, instytucjami oraz organizacjami. Moje portfolio.