O mnie – Danuta Sowińska

O mnie

CCOACH

oach biznesowy i grupowy, absolwentka Akademii Profesjonalnego Coachingu ICF, absolwentka studiów podyplomowych o kierunku „Coaching” na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Była koordynatorka Izby Coachingu w województwie pomorskim i członkini ICF Poland. Była coachem drużyny piłkarek Biało-Zielonych Lechii Gdańsk. Obecnie coach LGBT+ w Stowarzyszeniu Tolerado oraz coach w Fundacji Diversity Polska.

ORGANIZATORKA

W 1997 roku została pierwszą prezeską Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Skórczu, gdzie  nauczyła się organizacji spotkań lokalnych i regionalnych, delegowania zadań, wygłaszania prelekcji. Po 20 latach doświadczenia jest współorganizatorką Akademii Coachingu, Międzynarodowego Tygodnia Coachingu, Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Współpracuje w wieloma dużymi firmami oraz organizacjami pozarządowymi w Polsce i Trójmieście. Współtworzy sieć rainbow network w Polsce z przedstawicielami takich firm jak: Google, IKEA, Accenture, Sony Music Poland, Viacom, Unilever, Accenture, Oliver Wyman, IBM, Microsoft, Aviva, Nielsen, Royal Bank of Scotland, Goldman Sachs oraz w Trójmieście Diversity@3City.

MENEDŻERKA

Od 2007 roku do 2013 pracowała w Orange Polska na stanowiskach: kierowniczka, pełnomocniczka handlowa, specjalistka ds. nowoczesnych technologii, specjalistka ds. klientów biznesowych. Od 2013 roku do 2017 roku związana z branżą energetyczną z Duon (teraz Fortum), EDF. Od 2015 roku do 2018 roku dyrektorka operacyjna spółki Biznesowa.com, gdzie zarządzała sprzedażą i zespołem z 30 handlowcami. W 2017 roku właścicielka Coach Barter Group. Menedżerka z 12-letnim doświadczeniem. Wdraża modele zarządzania różnorodnością w organizacji oraz zarządzania innowacją w edukacji. Specjalizuje się w zarządzaniu jako wieloaspektowym procesie, na który składają się zarządzanie innowacją, ludźmi, organizacją, różnorodnością z udziałem kompetencji, umiejętności, wiedzy. Pracuje na sprawdzonych i innowacyjnych narzędziach z tego obszaru, które pomogą odpowiedzieć na pytanie: W jaki sposób należy skutecznie wspierać osoby, z którymi współpracujemy?

AUTORKA

Twórczyni marki i współautorka książki „Bezpardonowy innowator” o zarządzaniu innowacją  w wymiarze indywidualnym. Autorka eksperymentu edukacyjnego zastosowanego w Akademickim Gimnazjum „Magellanum”, wykorzystującego model gamifikacji – zastosowanego  z sukcesem – niekonwencjonalnego narzędzia wieloaspektowego osiągania celu socjoterapeutycznego w grupie trudno funkcjonującej. Blogerka pisząca o społeczności LGBT+.

GRAFICZKA KOMPUTEROWA

Kreatorka wizerunku, analityczka mediów społecznościowych, specjalistka w obszarze promocji internetowej, spin-doctor kampanii wyborczej niezależnych ruchów miejskich. Prowadzi zajęcia z zakresu roli mediów społecznościowych (social media). Tworzy grafiki komputerowe, fotografuje, filmuje, rzeźbi.

PROJEKTY

Prezeska Fundacji Diversity Polska, Ambasadorska i  Trenerka Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, Członkini zarządu i specjalistka ds. uzależnień w Stowarzyszeniu na rzecz osób LGBT Tolerado, . Ekspertka w Modelu na Rzecz Równego Traktowania w Gdańsku w przesłance orientacja psychoseksualna i tożsamość płciowa. Specjalistka ds. mediów w Gdańskim Centrum Równego Traktowania. Była kandydatka na Radną Miasta Gdańska.